1532
73561

TALLRIKAR, 24 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
13 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Konturerade med dekor i underglasyrblått av blommor. Diameter 22,5 cm.

Nagg, krackelyr. (24)