1536
73539

STEKFAT, åtta stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
23 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått med antikviteter på klippformation i blommande trädgård. Längd 31-36 cm.

Obet nagg. (8)

Proveniens

Rune & Marja Wiréns samling.