1539
73535

STEKFAT, fyra stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
766 - 958 EUR
867 - 1 080 USD
Klubbat pris
13 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått föreställande en blommande trädgård. Längd 25,5 cm.

Obet nagg. (4)

Proveniens

Rune & Marja Wiréns samling