174
73887

Axel Petersson Döderhultarn

(Sverige, 1868-1925)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Klubbat pris
32 000 SEK
Axel Petersson Döderhultarn
(Sverige, 1868-1925)

"Äktenskapet"

Signerad Axel Petersson och daterad 1923. Även stämpelsignerad Axel Petersson, "Döderhultarn" Oskarshamn. Snidat samt delvis bemålat trä. Höjd 25,5, längd 40 cm.