196
85017

Georg Anton Rasmussen

(Norge, 1842-1914)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Klubbat pris
24 000 SEK
Georg Anton Rasmussen
(Norge, 1842-1914)

Fjordlandskap med figurer

Signerad A. Rasmussen och daterad 1875. Uppfodrad duk 73,5 x 110 cm.