28
77073

Ivar Arosenius

(Sverige, 1878-1909)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Ivar Arosenius
(Sverige, 1878-1909)

Kärleksgnabb

Signerad I.A. och daterad 1900. Akvarell, tusch och blyerts 12,5 x 15,5 cm.

Proveniens

Enligt påskrift a tergo inköpt hos Börjessons konsthandel (Göteborg) 31/10/56.