364
78181

Nicolaes Maes, tillskriven

(Holland, 1634-1693)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 750 - 7 660 EUR
6 500 - 8 670 USD
Klubbat pris
90 000 SEK
Nicolaes Maes, tillskriven
(Holland, 1634-1693)

Porträtt av förnäm dam med hund

Uppfodrad duk 118 x 89 cm. Äldre förgylld ram.

Proveniens

Inköpt 1916 genom W Grétor, Paris.
Bukowski Auktioner.