364
78181

Nicolaes Maes, tillskriven

(Holland, 1634-1693)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 230 - 6 980 EUR
5 470 - 7 300 USD
Klubbat pris
90 000 SEK
Nicolaes Maes, tillskriven
(Holland, 1634-1693)

Porträtt av förnäm dam med hund

Uppfodrad duk 118 x 89 cm. Äldre förgylld ram.

Proveniens

Inköpt 1916 genom W Grétor, Paris.
Bukowski Auktioner.