391
73927

Fredrik Akrel

(Sverige, 1748-1804)
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
436 - 523 EUR
456 - 547 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Fredrik Akrel
(Sverige, 1748-1804)

Svenska vyer bl a Svartsjö slott

Signerade "Efter natur, C Akrel och daterade 1803-1804. Akvareller tre stycken samramade. 14,5 x 24, 14,5 x 24 samt 11,5 x 21,5 cm.

Proveniens

Antikurmakaren Ingavar Månsson, Malmö.