392C
97101

Magnus von Wright

(Finland, 1805-1868)
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
441 - 530 EUR
460 - 552 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Magnus von Wright
(Finland, 1805-1868)

Studier av Årta

Signerad M v W och med påskrift "Årta (Anas querquedula) och Bläsänder? Kolteckning 40 x 62,5 cm.

Proveniens

A Fabritius

Formgivare

Representerad på museer i Finland och Sverige.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

420. Mamma Andersson, "Room Under the Influence".
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
Aktuellt bud:
24 000 SEK