467
73627

GRÄDDKANNA, av Johan Malmstedt, Göteborg 1812. Empire.

Utropspris
8 000 SEK
764 EUR
868 USD
Klubbat pris
6 200 SEK

Invändigt förgylld. Kaskformad med raka sidor. På livet medusahuvud. Uppsvängt handtag. Höjd 11,5 cm.

Livet med obetydliga bucklor.