484
73639

SENAPSKANNA, av J. Henrik Frodell, Stockholm 1796. Gustaviansk.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Cylindrisk, genombruten, på tre klo- och klotfötter. Blå glasinsats. På locket kotteknopp. Höjd 12 cm. Stämplar även på locket.

Glaset med obetydliga nagg.