511
91401

DUBBELBÄGARE, av Johan Malmstedt, Göteborg 1807.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 420 - 1 710 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
17 500 SEK

Invändigt förgyllda. I form av laggade kärl. Graverade initialer. Höjd (tillsammans) 18,5 cm, vikt (tillsammans) 380,5 g.

Proveniens

F.S. 415, Falk Simons samling.