515
81565

SNUSDOSA, av Jonas Berg, Stockholm 1759. Rokoko.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
872 - 1 310 EUR
912 - 1 370 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

Delvis förgylld. Rund med dekor i relief av putti på trappa i kartusch omgiven av blommor. Diam. 7 cm.

Slitage.

Proveniens

F.S. 218, Falk Simons samling.