533
90081

KYRKDOSA, av Anders Schotte, Uddevalla 1765.

Utropspris
4 000 SEK
349 EUR
365 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Delvis förgylld. Rund med räfflade kanter, dekor av vridna godroner samt i locket medalj med religiöst motiv. Diam. 5 cm.

Slitage.