535
90137

KYRKDOSA, otydliga stämplar, Västsverige 1769.

Utropspris
4 000 SEK
350 EUR
369 USD
Klubbat pris
4 200 SEK

Delvis förgylld. Rund med räfflade kanter, dekor av vridna godroner samt i locket medalj med medaljongporträtt och slaget lejon. Diam. 5, 5 cm.

Slitage.

Proveniens

F.S. 289, Falk Simons samling.