547
73653

Christen Hansen möjligen, sked, silver, Bergen (mästare 1653).

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 070 - 1 330 EUR
1 110 - 1 390 USD
Klubbat pris

Fasetterat skaft. Gravyr på bladets frånsida "LHS MED". Gjuten knopp. Längd 17 cm, vikt 48 gram.

Slitage. Nagg.

Proveniens

Bengt Johansson coll. nr 317.