562
74099

DOSA, 1700-tal. Emalj och förgylld koppar.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
12 500 SEK

Rektangulär med polykrom dekor. Utvändigt motiv av parksällskap. Invändigt konstnärinna vid staffli med manlig modell. Längd 6 cm.

Skador och lagningar.