667
89911

ÖRHÄNGEN MED ROSENSLIPADE DIAMANTER.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
9 800 SEK

Silver, förgyllt silver, avtagbara hängen i form av vinrankor. 1800-talets mitt. Senare skruvanordning i 18k guld samt säkerhetsskrok.

Tilläggslista

Stenarna ej diamanter utan rosenslipad paste.