773
76409

SKÅP. Tyskland, 1700-talets första hälft.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Klubbat pris
62 000 SEK

Fanerat med valnöt, lönn och fruktträ. Dörrpar. Nedtill två mindre skåpdörrar. Inläggningar av figurer. Längd 215, bredd 80, höjd 216 cm. Nyckel medföljer.

Omarbetat, kompletterat, fanerlagningar.