8
86439

Anna Palm de Rosa

(Sverige, 1859-1924)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 640 - 9 550 EUR
8 680 - 10 800 USD
Klubbat pris
70 000 SEK
Anna Palm de Rosa
(Sverige, 1859-1924)

"Mercedes utanför Grand Palais"

Signerad Anna Palm de Rosa och daterad Paris 1904. Akvarell, täckvitt och blyerts 58,5 x 45,5 cm.