824
94249

KONSOLBORD. Gustavianskt stockholmsarbete.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
66 000 SEK

Förgyllt och bronserat. Skiva av grå kalksten. Halvrunt. Dekor av öpande hund. Kannelerade ben med överkragade ben. Forkryss med blomsterurna. Längd 91, bredd 48, höjd 84 cm.

Gammal men ej ursprunglig skiva. Skivan med nagg, samt förstärkning på undersidan.