827
89619

KONSOLBORD, s.k. Console dessert. Louis XVI, 1700-talets slut.

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 090 - 3 530 EUR
3 220 - 3 680 USD
Klubbat pris
35 000 SEK

Fanerat med mahogny. Beslag och lister av mässing. Skiva av vit marmor. I sargen låda. Nedtill hyllplan. Längd 117, bredd 42, höjd 94 cm.

Lagad skiva, fanerlagningar.