856
75487

KARMSTOLAR, ett par. Gustavianska.

Utropspris
25 000 - 35 000 SEK
2 180 - 3 050 EUR
2 280 - 3 190 USD
Klubbat pris
23 000 SEK

Vitmålade och bronserade. Oval stoppad rygg. Krön med snidad blomma. (2)

Ett bakben med lagning.

Proveniens

Samuel Owens (1774-1854) dotter Mary Ann, därefter i arv.