862
94551

KARMSTOLAR, ett par. Danmark, 1700-talets slut.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

Vitmålade och bronserade. Oval stoppad rygg. Raka kannelerade ben. Bladhölstrade stoppade armstöd. Dekor av lagergirland. (2)

Fotavslutningar med slitage, delvis kompletterade, en rygg med lagning.