897
76419

STOLAR, tolv stycken samt KARMSTOLAR, ett par. England, ca 1830. Regency.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 800 - 4 740 EUR
4 340 - 5 430 USD
Klubbat pris
68 000 SEK

Mahogny och mahognyfaner. Konturerad skulpterad stoppad rygg. Lös stoppad sits. Godronnerade ben. Främre benen med fottrissor. (14)

Lagningar.