915
81739

SPEGEL, av Johan Åkerblad (mästare i Stockholm 1756-1799). Transition.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Förgylld och bronserad. Dekor av musselformationer och lagerfestoner. Signerad IÅ under krona. Med Stockholms hallstämpel 1770-tal. Höjd 112, bredd 47 cm.

Något anlupet glas.