939
76557

AMPEL, för fyra ljus. Empire, 1800-talets början.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Förgylld och grönpatinerad brons. Svängda bladornerade ljusarmar. Höjd 75 cm.

Borrad för el, två kedjor saknas.