946
74423

KANDELABRAR, för fem ljus, ett par. Senempire, 1800-talets början.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Klubbat pris
28 000 SEK

Förgylld brons. Bladhölstrat kolonnskaft på tripod med tassfötter. Svängda kannelerade ljusarmar. Höjd 67 cm. (2)

Borrade för el.

Proveniens

Privatpalats i Milano.