954
75481

LJUSSTAKAR, ett par. Gustavianska.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
11 500 SEK

Vit marmor och förgylld brons. Kolonnskaft på kvadratisk bas. Urnformade ljushållare. Kedjehängen. Höjd 31,5 cm. (2)

Obet marmornagg, skadade kedjor, en ljusmanschett med buckla.