960
74097

LÄSLAMPA, för två ljus. Sengustaviansk.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
7 500 SEK

Förgylld brons, grönlackerad plåt och grå marmor. Höj- och sänkbar skärm och ljushållare på oval sockel. Dekor av sittande hund. Höjd 35 cm.

Obetydliga marmornagg.