971
71021

GOLVUR. England, 1700-talets andra hälft. "Edw. Cockey Warminster".

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
48 000 SEK

Fanerat med mahogny. Fodral i nygotik. Urtavla märkt "Edw. Cockey Warminster" (Edward C. verksam 1753-ca 1780). Med klockspel. Höjd 252 cm. Tre lod, pendel och vev medföljer.

Lagningar. Fanerlagningar.