989
82107

BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 180 - 2 620 EUR
2 280 - 2 740 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Förgylld brons. Urhus i form av trästam flankerad av Herkules. Vitemaljerad urtavla. Höjd 49, längd 39 cm. Pendel och nyckel medföljer.