Madeleine Pyk – en samling F769
989
82107

BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Förgylld brons. Urhus i form av trästam flankerad av Herkules. Vitemaljerad urtavla. Höjd 49, längd 39 cm. Pendel och nyckel medföljer.