990
73981

BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Förgylld brons. Musicerande par. Vitemaljerad urtavla. Urverk märkt "CH 43". Längd 29, höjd 40 cm. Pendel och nyckel medföljer.

Urverk med lagning, små emaljskador.