Madeleine Pyk – en samling F769
991
74317

BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Förgylld brons. Krön med Amor i vagn driven av duvpar. Vitemaljerad urtavla märkt "à Paris". Längd 20, höjd 41 cm. Pendel och nyckel medföljer.

Emaljskador.