Höstens Klassiska 554

23 föremål
1183. POKALGLAS, Böhmen, Barock, omkring 1700.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 - 4 000 SEK
1184. POKAL, glas. Böhmen, Rokoko, 1700-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
1185. POKALGLAS, Böhmen, 1700-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1186. POKAL, glas. Böhmen, 1700-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1187. PRAKTPOKAL, glas. Böhmen, 1700-tal.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1188. POKAL med LOCK, glas. Böhmen, 1700-tal.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1189. POKALGLAS. Tyskland, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1190. POKAL, glas. Sachsen, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1191. POKAL, glas. 1700-tal.
1191. POKAL, glas. 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
1192. VINGLAS, tre stycken, olika. England, 1700-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
1193. VINGLAS, ett par. England, 1700-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1194. LJUSSTAKAR, tre stycken, glas. England/Irland omkring 1800.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
1195. VINGLAS, Kungsholms glasbruk, graverat Steninge och daterat 1705.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1196. POKAL, glas. Kungsholms glasbruk, 1700-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1198. SPETSGLAS, fem stycken. Sverige, 1700-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1199. VINGLAS, Sverige 1700-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
2 000 - 4 000 SEK
1200. BÄGARE, glas. Möjligen Sverige, ca 1800.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1201. VINGLAS, 13 st, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
10 200 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
1202. GLASSERVIS, 37 delar, gustaviansk stil.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1203. GLASSERVIS, 68 delar, Kosta, modell "Odelberg".
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1204. GLASSERVIS, 92 delar, Kosta, modell "Junior".
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1205. GLASSERVIS, 87 delar, Kosta, modell "Junior".
Klubbat pris
29 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK