1028
143973

MATTA. Flossa. 334,5 x 232,5 cm. Signerad A.W. E.W. 1933. Sverige.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Polykroma landskapsfält med rader av träd. Överst bred bård med storkar, nederst bred bård med hjortar. Smala bordyrer.

Kortsidorna troligen avkortade. Fläckar, smärre lagningar. Långsidorna med smärre skador, fransar saknas.