1037
115631

MATTA. "Gyllenrutan blå". Reliefflossa. 325,5 x 159,5 cm. Signerad AB MMF BN (AB Märta Måås-Fjetterström, Barbro Nilsson).

Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
2 650 - 4 410 EUR
2 760 - 4 600 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Komponerad 1945.

Obetydligt slitage, fläckar. Fransar saknas.