VÄVD TAPET. Gobelängteknik. 149,5 x 109 cm. Signerad TABARD och sköld med blomma samt A. Verdet 61 (André V. 1961).
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
351 - 527 EUR
373 - 560 USD
Klubbat pris
Modernistisk komposition med organiska former i svart och benvitt. Baksidan med påsydd etikett: Carton de ANDRE VERDET, Edité par TABARD FRERES ET SOEURS, AUBUSSON, No 967.
Obetydligt slitage och fälld, smutsig.
×
Logga in
Kunde inte logga in