1112
130637

FIRMA K. ANDERSSON, lockpokal, tillskriven Ferdinand Boberg, Stockholm 1939, förgylld.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
439 - 527 EUR
466 - 560 USD
Klubbat pris
4 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Dekor av bordyr, kronor samt CARL för Prins Carl under hertigkrona, locket med kronformad knopp med vasakärvar. Höjd 29,5 cm, vikt 628 g. Gåvogravyr. Originalförpackning medföljer.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

328. Hans Bergström, takkrona, ateljé Lyktan, Åhus 1930-40-tal.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
Aktuellt bud:
55 000 SEK