Madeleine Pyk – en samling F769
1268
125685

WILHELM KÅGE, vas, Farstagods, Gustavsberg 1958.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
474 - 569 EUR
543 - 651 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Stengods, ristad dekor i blått och grönt. Signerad FARSTA KÅGE GUSTAVSBERG med studiohanden Ö. Höjd 16,5 cm.

Fotnagg.