148349

178. OLLE BONNIÉR, Komposition i blått och orange.

Signerad O Bonniér och daterad -79. Blandteknik med assemblage 156 x 106 cm. Monterad i plexiglaslåda.

Följerätt
Ja
Proveniens

Inköpt av konstnären i början av 1980-talet.
Carl-Axel Valén, Stockholm.

Utropspris
50 000 - 70 000 SEK/5 000 - 7 000 EUR
Klubbat pris
42 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Tilläggslista

Proveniens: Carl-Axel Valén, Stockholm.