309
127439
Ludwig Blum
(1891-1974)

Dammbygge

Signerad Blum pch daterad Jerusalem -19. Duk uppklistrad på pannå 38 x 45,5 cm.

Utropspris:

40 000 - 45 000 SEK

4 000 - 4 500 EUR

Klubbat pris:
74 000 SEK
Tilläggslista

Omfattas inte av följerätt. (d). No droite de suite.
Korrekt mått 37,5 x 45,5 cm

Proveniens

Inköpt av nuvarande ägare av Ludwig Blums syster i Brno i Tjeckien.