378
147583
Marc Chagall, (Efter)
(1887-1985)

Soleil Couchant", ur: "Nice et la Côte d'Azur

Färglitografi, 1967, av Charles Sorlier, signerad med blyerts XXXIV/LXXV. 60 x 46 cm, bladstorlek 74,7 x 52,5 cm (Arches).

Missfärgad, missfärgad efter passepartout, missfärgning efter tejp på bladets högra kant. Missfärgning efter tejp på bladets kanter a tergo.

Utropspris:

100 000 - 120 000 SEK

10 000 - 12 000 EUR

Klubbat pris:
105 000 SEK
Tilläggslista

Bladstorlek 74,7 x 52,5 cm. Missfärgad, missfärgad efter passepartout, missfärgning efter tejp på bladets högra kant. Missfärgning efter tejp på bladets kanter a tergo.
Utrop 100.000-120.000 kronor

Mourlot CS 26.