422
139595

Willem de Kooning

(USA, 1904-1997)
Utropspris
25 000 - 35 000 SEK
2 220 - 3 110 EUR
2 320 - 3 240 USD
Klubbat pris
31 000 SEK

Willem de Kooning
(USA, 1904-1997)

"Minnie Mouse"

Litografi, 1971, signerad med blyerts 55/60, tryckt hos Hollanders Workshop och med deras blindstämpel, utgiven av Hollanders Workshop och Fourcade, New York. 69,7 x 53,2 cm, bladstorlek 76 x 56,5 cm (Arches).

Graham 25.