425
139597

Willem de Kooning

(USA, 1904-1997)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 330 - 1 600 EUR
1 390 - 1 670 USD
Klubbat pris
21 000 SEK

Willem de Kooning
(USA, 1904-1997)

"With Love"

Litografi, 1971, signerad med blyerts 36/40, tryckt hos Hollanders Workshop och med deras blindstämpel, utgiven av Hollanders Workshop och Fourcade, New York. 29 x 24,5 cm, bladstorlek 39 x 32 cm (Jeff Goodman).

Graham 28.