435
112723

Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
710 - 887 EUR
741 - 926 USD
Klubbat pris
14 500 SEK

Joan Miró
(Spanien, 1893-1983)

Utan titel, pl IV ur: "Album 13"

Litografi, 1948, signerad med blyerts och numrerad 28/75, utgiven av Maeght, Paris. 37 x 27 cm, bladstorlek 55,8 x 44,8 cm (Pur fil du Marais).

Missfärgad, missfärgad efter passepartout

Mourlot 76 (MA 76)