485
144095

Frank Stella

(USA, Född 1936)
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
4 440 - 6 210 EUR
4 630 - 6 480 USD
Klubbat pris

Frank Stella
(USA, Född 1936)

"Giufá e la beretta rossa"

Färgetsning och akvatint, 1989, signerad med blyerts 50/50, utgiven av Tyler Graphics. Bladstorlek 197,1 x 147,3 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Heland Wetterling Gallery, Stockholm (inköpt 1989).