502
137305

Cy Twombly

(USA, 1928-2011)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 550 - 4 440 EUR
3 700 - 4 630 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Cy Twombly
(USA, 1928-2011)

"Natural History Part I: Muschrooms No IV"

Färglitografi, ljustryck, offset med collage och vissa detaljer med handkolorering, 1974, signerad med blyerts 91/98. Tryckt hos Matthieu Studio, Zürich-Dielsdorf och med deras blindstämpel, utgiven av Propyläen Verlag, Berlin. 76 x 56 cm.

Ej examinerad ur ram.