"Las tres primas" (Teodora, Esperanza y Cándida)
Etsning och färgakvatint, signerad med blyerts samt numrerad 72, utförd av Pierre Labrouche, Paris, utgiven av Bernheim Jeune, Paris. 52,9 x 61,5 cm, bladstorlek 57,5 x 70,2 cm.
Samling Grönvold, Oslo.
Just detta exemplar avbildat i Clavileño, Revista de la Asociation Internacional de Hispanismo. Ano IV, Enero-Febrero, 1953 Núm. 19; Fig 3, sid 30.